"OLUJA" U BANJALUCI: Predstava o stradanjima Srba 4.avgusta na sceni Narodnog pozorišta Republike Srpske
NA banjalučkoj sceni Narodnog pozorišta Republike Srpske gostuje ansambla iz Bačke Palanke sa predstavom "Oluja", čija je tema pogrom i proterivanja Srba sa teritorije Republike Srpske Krajine u istoimenoj vojnoj operaciji, od 4. do 7. avgusta 1995. godine.
foto promo
Predstava svedoči o nevoljnicima koji su se posle "Oluje" naselili na teritoriji Opštine Bačka Palanka, a kroz lične priče aktera opisuju se ratna dešavanja i prati sudbinu srpskog naroda iz Krajine.
Autorka "Oluje" je glumica Dragana Bosnić koja potpisuje tekst, režiju, izbor muzike i igra u predstavi.Uz nju su u ansamblu glumci amateri i muška pevačka grupa.
Dragana Bosnić je filmska i pozorišna glumica, rođena 20. februara 1967. godine u Bačkoj Palanci. Glumu je diplomirala na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, u klasi profesora Petra Banićevića. Igrala je na scenama Novog Sada, Subotice, Beograda, Velesa i u Skoplja, gde danas živi i radi.
Nosilac projekta "Oluja" i glavni organizator je Narodna biblioteka "Veljko Petrović" iz Bačke Palanke i Zavičajno udruženje "Sava Mrkalj" iz Novog Sada. Bosnićeva je napisala i monodramu "Gospod je živ" kao autobiografski autorski projekat, koji je kao podršku srpskoj zajednici u Republici Makedoniji, podržao grad Skoplje.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)