PRVO IZVOĐENJE "RAKE": Po tekstu Sofije Dimitrijević u BDP nastala predstava o jednoj generaciji
PREMIJERA predstave "Rake" po tekstu Sofije Dimitrijević (u režiji Dajane Josipović) na repertoaru je letnje scene Beogradskog dramskog, u subotu 24.avgusta.
foto BDP
Pred publikom će se naći priča o jednoj generaciji koja raste u sredini, čvrsto utemeljenoj na neoborivim pravilima mišljenja i ponašanja, i u kojoj je pojedinac, ukoliko pruži bilo kakav vid otpora u znak borbe za neke male, ali žive, lične ideale, osuđen na ponižavanje.
Kako se navodi, strah od nemilosrdnog procesa izopštavanja, ne ostavlja nijedan drugi izbor do pronalaženja sopstvenog vida borbe za preživljavanjem, opravdanog nezasitom potrebom za pripadanjem, koji tera da se radije pribegne samozaboravu nego koraku ka promeni. Odlaganje akcije odlaže odgovornost, odgovornost krivicu, a krivica odlaže kaznu...
U predstavi igraju Jovan Simeunović, Andrija Marković, Petar Lazarević, Arsenije Arsić, Pavle Ivanović, Anja Jovanović, Mila Protić, Aleksandra Urošević, Una Rakić i Mila Lalović. Dramaturg je Arsenije Štimac, scenograf Itana Šestović, kostimograf Smiljka Babić, kompozitor Luka Lukić, dok je za scenski govor zadužena Dijana Marojević.
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
KAKO IZGLEDA ŽIVOT U NAJHLADNIJEM MESTU NA SVETU? Selo u kojem se automobili ne gase, telefoni ne rade, a deca idu u školu na –50°C
PROSEČNA temperatura u gradu zimi pada na -58 stepeni Celzijusa...
07. 01. 2026. u 18:20
Komentari (0)