PETORKA KOJA OBEĆAVA: Izložba "Linija 1" u beogradskoj galeriji "B2"
GALERIJA "B2" u nastavku jesenje sezone predstavlja izložbu "Linija 1" koja donosi radove petoro umetnika - studenata osnovnih, master i doktorskih studija Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu.

Foto promo
Selektor postavke, docent Nemanja Nikolić uvrstio je radove Ane Stojković, Aleksandra Bate Jovanovića, Bogoljuba Đokovića, Mladena Mićića i Sanje Lazić, koji će pred publikom biti do 2. novembra. Kustos izložbe i autor teksta u katalogu je Sanda Kalebić, koja između oszalog ističe:
- Iako mladi, u svom radu i dosadašnjoj karijeri pokazali su izuzetnu zrelost kako u likovnom pristupu, tako i u važnim tematikama koje obrađuju. Njihove prakse i pristupi izražavanju su različiti, te ova izložba nema objedinjujući idejni okvir, već predstavlja jedan mogući presek mlade umetničke scene u Beogradu, i donosi nam uvid u to na koji način i šta ih interesuje i zaokuplja.

EKSKLUZIVNO - GENERAL PONOVO U SVOJOJ SRBIJI: Nebojša Pavković sleteo u Beograd (FOTO)
GENERAL Nebojša Pavković sleteo je u Srbiju.
28. 09. 2025. u 17:53

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)