PREDSTAVA U TEATRU "VUK": "Virdžina" i kroz igru
NA VELIKOJ sceni Teatra "Vuk" večeras od 20 časova premijerno će biti izvedena plesna predstava "Virdžina" autorskog dvojca Tamare Ljesar i Bobana Kostića.

promo
Tema plesne predstave "Virdžina" je sociološko - kulturološki fenomen, naizgled vrlo jednostavan pojam, a zapravo kompleksan produkt naroda Balkana koji živi među nama i dalje.
- Možda nema isti naziv, ali ima isti uticaj širom sveta. Brojna pitanja sa malo ili bez odgovora, a zapravo svi mi imamo odgovore samo nas je strah da o njima promišljamo. Istorija se ponavlja, a mi se i dalje pitamo. Pitanje je okruženja, normi morala, zakona koje nam neko postavlja, ograničenja i kazni - navodi autorski dvojac, čiji je ova predstava master rad, na master akademskim studijama Umetnička igra na Institutu za umetničku igru.
Predstavu izvode Anja Stojankić (Virdžina 1), Jana Jovanović (Virdžina 2), ansambl projekta "Virdžina" i Akademski folklorni ansambl Instituta za umetničku igru.
Muziku za predstavu potpisuju Tamara Ljesar i Vladimir Maraš, dramaturgiju Tamara Ljesar, scenografiju i kostim Boban Kostić.

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

SLIKA IZ SRBIJE KOJA SLAMA SRCE: Tragičan razlog zašto roda 2 dana ne napušta zgarište - izgorelo 2 hektara žita
SVAKE godine, uprkos molbama i apelima, veliki broj ljudi pali strljiku i na taj način dolazi do požara u kojima stradaju tuđi usevi, ali nažalost i životi nevinih bića.
27. 06. 2025. u 16:50
Komentari (0)