PUČINIJU U ČAST : Gala koncert u Narodnom pozorištu
GALA koncert "Pučiniju u čast", biće održan danas u 19.30 na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, čiji je repertoar tokom poslednja dva meseca godine u kojoj se obeležava stogodišnjica smrti slavnog kompozitora, prilagođen ovom jubileju.

NP promo
Ovaj muzički spektakl će okupiti renomirane umetnike ansambla Opere Narodnog pozorišta u Beogradu koji će izvoditi najpoznatije arije i duete iz Pučinijevih operskih remek-dela, među kojima se posebno izdvajaju "Turandot", "Boemi", "Madam Baterflaj", "Toska" i "Manon Lesko".
Ovi naslovi, koji su neizostavni deo svetskog operskog repertoara, svojom emocionalnom snagom i upečatljivim, izuzetnim melodijama i dalje osvajaju publiku, svedočeći o genijalnosti Đakoma Pučinija, jednog od najznačajnijih kompozitora u istoriji opere.
Koncertom će dirigovati Đorđe Pavlović, Aleksandar Kojić i Đorđe Stanković, scenograf je Jasna Saramandić, a reditelj Mario Pavle del Monako.
Uz Orkestar i Hor Opere Narodnog pozorišta u Beogradu, kao solisti će nastupiti Sanja Kerkez, Dušan Plazinić, Evgenija Jeremić Pokrajac, Stevan Karanac, Nevena Bridžen, Janko Sinadinović, Jasmina Trumbetaš Petrović, Dragutin Matić i Vuk Zekić.

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"SA RAČUNA PODIGNUT OGROMAN NOVAC, KONTEJNER NESTAO" Lanetova ćerka iznela nove tvrdnje o imovini pokojnog oca
PROŠLO je četiri godine od smrti legende našeg glumišta, Milana Laneta Gutovića, koji nas je napustio 25. avgusta 2021. u 75. godini.
02. 09. 2025. u 21:21
Komentari (0)