UZ STIHOVE MATIJE I BLAGOJA : Pesničko veče povodom dolaska kolonista u Kulu
UDRUŽENjE građana kolonista i potomaka iz Crne Gore danas u 19 sati priređuje pesničko veče povodom 78 godina od doseljavanja kolonista iz Crne Gore u Opštinu Kula u Bačkoj .

Foto/Promo
Gosti večeri biće koja će se održati u Kongresnoj sali Mio City (prostor bivše Štofare) su pesnici Matija Bećković i Blagoje Baković. Ulaz je slobodan.
Podsetimo, posle Drugog svetskog rata, u Kulu i druga mesta Bačke pristigli su i tu ostali Nikšićani, Crmničani pa i Hercegnovljani. Manifestacijom „Tradicija kao zaveštanje“, osmu godinu zaredom, obeležena je nedavno 78 godina od dolaska kolonista iz Crne Gore u Kulu.

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

SLIKA IZ SRBIJE KOJA SLAMA SRCE: Tragičan razlog zašto roda 2 dana ne napušta zgarište - izgorelo 2 hektara žita
SVAKE godine, uprkos molbama i apelima, veliki broj ljudi pali strljiku i na taj način dolazi do požara u kojima stradaju tuđi usevi, ali nažalost i životi nevinih bića.
27. 06. 2025. u 16:50
Komentari (0)