ŽIVOT DIANE BUDISAVLJEVIĆ: Delo Zorana Milekića očuvalo uspomenu na ovu heroinu
ROMAN "Austrijanka", koji je upravo objavila "Laguna" donosi priču o životu Diane Budisavljević, žene koja je u Drugom svetskom ratu spasla više od 12.000 dece iz logora u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj, a koja je posle rata skoro potpuno zaboravljena.
Foto Promo
Zahvaljujući njenim dnevnicima i istraživanju pisca i istoričara Zorana Milekića, očuvana je uspomena na ovu heroinu.
- Pre desetak godina sam, kao istoričar, postao član scenarističkog tima Tihomira Stanića za film o Diani Budisavljević Obekser, ali se nije sakupilo dovoljno novca za veliki projekat - ispričao je Milekić.
- Nisam bio spreman da dopustim da veliki broj podataka do kojih sam došao o heroini ode u zaborav. I napisao sam "Austrijanku".
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Zašto ne treba govoriti "primi moje saučešće"? Otac Predrag otkriva: "Ne budite plitki"
"KADA izjavljujete saučešće ne budite plitki..."
29. 04. 2026. u 12:35
Komentari (0)