ZELEROV “SIN” PREMIJERNO U ATELJEU 212: Komad savremenog francuskog pisca pred publikom 27. marta
NA Svetski dan pozorišta, 27. marta, u Ateljeu 212 biće izvedena šesta premijera ove sezone - predstava “Sin“ Florijana Zelera, u režiji Ane Tomović.
Foto: Atelje
Pred publikom će se naći komad savremenog francuskog pisca, dobitnika mnogih prestižnih priznanja za dramsko stvaralaštvo, između ostalih, i Molijerove nagrade. Časopis “Gardijan” proglasio je Zelera “najuzbudljivijim dramskim piscem našeg vremena”.
U predstavi igraju Svetozar Cvetković, Isidora Minić, Tamara Dragičević, Bane Zeremski Relja Janković I Luka Grbić - prvi put u Ateljeu 212 u ulozi Sina.
Tekst je prevela Ivana Dimić, dramaturg je Dimitrije Kokanov, scenografkinja Jasmina Holbus, a kostimografkinja Momirka Bailović.
RUSIJA PONOVO BRUJI O IZJAVI VUČIĆA: Reči predsednika o sankcijama udarna vest u ruskim medijima
RUSKA agencija TASS prenosi kao udarnu vest izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji je rekao sinoć da bi, ukoliko bi odlučio da uvede sankcije Rusiji, „izdao dušu naroda“.
06. 05. 2026. u 11:22
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
ŠOK NA NAJLON PIJACI: Srbin kupio stare stolice, vrede pravo bogatstvo (VIDEO)
NA prvi pogled, činile su se kao još jedan komad starog nameštaja, ali je iskusno oko prepoznalo o čemu je reč.
07. 05. 2026. u 10:25
Komentari (0)