KONKURS ZA UČENIČKE ZADRUGE: U budžetu "rezervisano" osam miliona dinara
MINISTARSTVO prosvete raspisalo je javni poziv za podnošenje prijava za dodelu finansijskih sredstava radi unapređenja uslova rada učeničkih zadruga.

Foto OŠ Dobrica Erić
Pravo da konkurišu imaju srednje škole koje su osnovale učeničke zadruge u skladu sa Pravilnikom o učeničkim zadrugama, a rok za prijavu je 13. oktobar.
U budžetu je za ove namene "rezervisano" osam miliona dinara, a maksimalni iznos za koji pojedina ustanova može aplicirati iznosi 500.000 dinara. Škole novac mogu da iskoristite za kupovinu mašina, opreme, sredstava i materijala za rad učeničke zadruge u skladu sa projektom koji predlože.
Kriterijumi za raspodelu sredstava su kvalitet projekta, učešće u projektima u poslednjih pet godina koji su za cilj imali unapređivanje rada škole i učeničke zadruge, kao i održivost predloga projekta u odnosu na očekivane ishode.
Preporučujemo

MESTA I NA BUDžETU: Građevinski fakultet raspisao treći upisni rok
11. 09. 2023. u 19:06

BRNABIĆEVA PORUČILA: Obaveza i cilj Vlade je da omogući deci da ispune sve potencijale
31. 08. 2023. u 13:56

OBRAZOVANjE BOSILjČIĆA: Mnogi ne znaju da je srednju školu završio vanredno
02. 09. 2023. u 10:44

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

DA LI JE OVO PRAVI RAZLOG: Otkriveno zašto je Makron "dobio po nosu", Brižit ovo nije mogla da podnese (FOTO)
INTERNET nema milosti, a teorije zavere se nižu jedna za drugom...
05. 06. 2025. u 12:00
Komentari (0)