SARADNJA U OBLASTI OBRAZOVANJA: Ministarka prosvte primila ambasadora Kambodže
Ministarka prosvete prof. dr. Slavica Đukić Dejanović razgovarala je danas sa ambasadorom Kraljevine Kambodže u Srbiji Bunp Tanom o uspostavljanju saradnje dve zemlje u oblasti obrazovanja.

Foto: Ministarstvo prosvete
Ministarka je istakla da su mogućnost velike, kako na nivou institucija, tako obrazovnih ustanova i predložila potpisivanje memoranduma o saradnji između ministarstava obrazovanja Srbije i Kambodže.
Ona je izrazila uverenje da će odnosi između Srbije i Kambodže, koji su i do sada bili zasnovani na tradicionalnom i višedecenijskom prijateljstvu, međusobnom uvažavanju i podršci, biti značajno unapređeni u svim oblastima.
Ministarka je zahvalila na principijelnom stavu Kambodže po pitanju poštovanja teritorijalnog integriteta i suvereniteta Srbije, što je izraz prijateljstva i posvećenosti Povelji UN i principima međunarodnog prava.
Ambasador Kraljevine Kambodže Bunp Tan složio se da saradnja može doprineti unapređivanju oba obrazovna sistema, kao i da su mogućnosti, posebno u oblasti visokog obrazovanja i razmene i stipendiranja studenata, veoma velike.

VELIKI UDARAC ZA MOSKVU: Kina obustavila uvoz ruske nafte nakon sankcija SAD-a
KINESKI državne naftne kompanije obustavile su kupovinu ruske nafte koja se prevozi morem nakon što su Sjedinjene Američke Države uvele sankcije "Rosnjeftu" i "Lukoilu", rekli su trgovinski izvori.
23. 10. 2025. u 16:45

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

SPAVA PORED VC ŠOLjE BEZ POKLOPCA Haos u zatvoru gde je Sarkozi, viču mu: "Osvetićemo Gadafija!" Poseban tretman za bivšeg predsednika
"SVI zatvorenici prave buku, viču, lupaju po zidovima..."
22. 10. 2025. u 15:32
Komentari (0)