NOVI MASTER PROGRAM: U pripremi učestvovala četiri fakulteta
MINISTARSTVO prosvete je odobrilo novi master studijski program - Master 4.0 Bioinformatika.

Foto: N. Fifić
Na multidisciplinarne studije u trajanju od dva semestra iz oblasti bioinformatike, upis prvih studenata je planiran od školske 2025/26. godine.
Program, koji su zajednički pripremili Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu kao nosilac, Elektrotehnički, Hemijski, Stomatološki fakultet i Institut za onkologiju i radiologiju Republike Srbije, najbolje je ocenjen na konkursu Ministarstva prosvete i Centra za četvrtu industrijsku revoluciju Srbije.
Organizovan je kao jedinstvena celina bez modula, a profilisanje se obavlja kroz odabir izbornih predmeta iz četiri izborne grupe. Studijski program su zajednički pripremili i izvodiće ga nastavnici i saradnici četiri fakulteta Univerziteta u Beogradu: Medicinskog, Elektrotehničkog, Hemijskog i Stomatološkog fakulteta, kao i Institutaza onkologiju i radiologiju Srbije. Ove visokoškolske ustanove pripadaju različitim naučno-obrazovnim poljima: medicinskom, tehničko-tehnološkom i prirodno-matematičkom, što predstavlja jedinstven primer u našem obrazovnom sistemu. Iz ovog programa proističe čak osam kratkih programa studija u trajanju od jednog semestra, koji nose po 30 ESP bodova.
Stručna praksa za 25 studenata će se izvoditi u 20 kompanija, uključujući najveće farmaceutske kuće u Srbiji. Uz 45 profesora Univerziteta u Beogradu, predavanja će držati i 28 gostujućih predavača iz privrede i renomiranih stručnjaka iz inostranstva (SAD, Nemačka, Belgija, Brazil, Italija, Hrvatska, Singapur). Program je namenjen studentima sva tri profila: medicinskom, tehničko-tehnološkom i prirodno-matematičkom.

EKSKLUZIVNO - GENERAL PONOVO U SVOJOJ SRBIJI: Nebojša Pavković sleteo u Beograd (FOTO)
GENERAL Nebojša Pavković sleteo je u Srbiju.
28. 09. 2025. u 17:53

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)