MINISTARSTVO PROSVETE UPUTILO DOPIS VISOKOŠKOLSKIM USTANOVAMA: Nastavnicima 50 odsto zarade jer nisu obavljali nastavu
NENASTAVNI kadar u visokoškolskim ustanovama dobiće pun iznos plate koja se obezbeđuje iz republičkog budžeta do kraja marta za februar, a u skladu sa Posebnim kolektivnim ugovorom za visoko obrazovanje, navodi se u dopisu koji je danas Ministarstvo prosvete uputilo visokoškolskim ustanovama čiji je osnivač Republika Srbija.
Foto: D. Milovanović
U dopisu, u koji je Tanjug imao uvid, između ostalog se navodi da su fakultetima prebačena stedstva za nastavno osoblje u visini od 50 odsto zarade za prethodni mesec, a s obzirom na to da su obavljali naučno - istraživači rad, ali ne i nastavu.
Naime, u skladu sa aktuelnom uredbom, nastavnik, odnosno saradnik u nastavi, u toku punog radnog vremena, priprema i izvodi nastavu i naučnoistraživački rad.
Kako je navedeno, to praktično znači da će nastavno osoblje dobiti iznos plate u skladu sa ostvarenim satima rada.
U dopisu se zaključuje da u slučaju da visokoškolska ustanova treba da izvrši korekciju obračuna i isplate februarskih plata nastavnog osoblja, to može učiniti prilikom sledećeg obračuna i isplate martovskih plata zaposlenog nastavnog osoblja.
(Tanjug)
Preporučujemo
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Milanović iznenadio sve: "Hrvatska nema neprijatelja - osim Srbije! EU se pretvara u ratni projekat"
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović poručio je da njegova zemlja nema neprijatelja osim Srbije, i upozorio da se Evropska unija sve više udaljava od mirovnog projekta i jača procese naoružavanja, uz ograničen uticaj manjih država.
24. 04. 2026. u 11:29
Komentari (0)