MEDALJA ZA SVAKOG: Još jedan veliki uspeh polaznika Centra za talente "Nikola Tesla" na međunarodnom takmičenju na Tajlandu
POLAZNICI Regionalnog centra za talente "Nikola Tesla" još jednom su pokazali da su bez premca u svetu.
Foto: Privatna arhiva
Na međunarodnoj konferenicji naučnika - nezvaničnom svetskom prvenstvu istraživačkih radova prirodnih nauka u organizaciji Instituta za unapređivanje nauke i tehnologije IPST održanom na Tajlandu 6-10 aprila svih pet učesnika su osvojili medalje - dva zlata, dva srebra i bronzu.
Najsjanije odličje pripalo je Tari Koldžić - učenica Pete beogradske gimnazije iz oblasti life science i Mateji Nikoliću, učeniku 12 beogradske gimnazije iz informatike.
Srebrnu medalju su osvojile Anđela Zorić, učenica Treće beogradske gimnazije iz oblasti Zaštite životne sredine i Aleksandra Spasojević, učenica Gimnazije u Lazarevcu iz informatike. Milena Pašajlić, učenica Osme beogradske gimnazije dobila je bronzanu medalju iz oblasti life science.
- Raduje činjenica da polaznici Centra od 2015 godine na ovom prestižnom takmičenju imaju neverovatan uspeh od 100 posto. U prilog tome ide izuzetna selekcija polaznika i postavljen sistem rada sa polaznicima u 25 godina postojanja Centra i sistemskom radu sa nadarenom i talentovanom školskom populacijom - kažu u Centru.
Preporučujemo
POKOLj RUSA KOD POKROVSKA, OBJAVLjENI SNIMCI: Krenuli u napad pod okriljem magle, poginulo oko 90 vojnika (VIDEO)
UKRAJINSKE snage odbile su velike ruske napade u jednom danu u pravcu Pokrovska, u Donjeckoj oblasti, usmrtivši oko 90 ruskih vojnika, javlja Kijev post.
01. 02. 2026. u 16:56
"ANUŠKA JE VEĆ PROLILA ULjE..." Medvedev: Zelenski je osuđen na propast
ŠEF kijevskog režima Vladimir Zelenski je osuđen na propast, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev medijima.
01. 02. 2026. u 14:56
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)