STIPENDIJE OD 18.000 DINARA: Besplatne studije i smeštaj u studentskom domu, prijave do 11. maja
MINISTARSTVO prosvete raspisalo je Konkurs za dodelu stipendija u okviru projekta „Srbija za Srbe iz regiona“ za školsku 2025/2026. godinu. Rok za slanje prijava sa pratećom dokumentacijom je 11. maj.

Foto Arhiva
Stipendija u okviru Projekta stipendiranja pripadnika srpske nacionalne zajednice iz država u regionu obuhvata:
- besplatno školovanje na osnovnim akademskim i strukovnim studijama, integrisanim akademskim, specijalističkim strukovnim , master akademskim i strukovnim, specijalističkim akademskim ili doktorskim studijama
- besplatni smeštaj u ustanovama studentskog standarda stipendistima koji su se primljeni po osnovu redovnog konkursa u skaldu sa raspoloživim kapacitetima, kao i iznos od 14.328 dinara stipendistima kojima zbog ograničenih kapaciteta ustanova studentskog standarda nije moguće obezbedti smeštaj
- obavezno zdravstveno osiguranje za stipendiste do 26-te godine starosti
- besplatno priznavanje srednjoškolskih i visokoškolskih diploma.
- Vodeći politiku dobrosusedstva i otvorenosti ka ravnopravnoj saradnji sa svim zemljama u regionu, Srbija trajno je zainteresovana da se srpska nacionalna zajednica u susednim državama slobodno razvija - navode u Ministarstvu prosvete. - Pod sintagmom „Srbi iz regiona”, podrazumevaju se pripadnici srpskog naroda koji žive u Republici Sloveniji, Republici Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori, Republici Severnoj Makedoniji, Rumuniji, Republici Albaniji i Mađarskoj. Aktivnom i odgovornom nacionalnom politikom prema pripadnicima srpskog naroda u državama regiona, Republika Srbija čuva njihov identitet – jezik, kulturu, veru, tradiciju i običaje.

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

Mosvka rekla "NjET" Americi: "Nema govora, ne pristajemo na to - rat u Ukrajini se neće tako završiti"
"TAJ ODGOVOR je dobro poznat, i doslednost pozicije Ruske Federacije se ne menja."
20. 10. 2025. u 15:40 >> 16:03
Komentari (0)