VEROUČITELJIMA STALAN POSAO: Ministarstvo prosvete školama uputilo instrukcije
MINISTARSTVO prosvete uputilo je osnovnim i srednjim školama instrukcije o primeni novih propisa o novom zapošljavanju i dodatnom radnom angažovanju nastavnika verske nastave.
I. Marinković
Poslednjim izmenama i dopunama Zakona o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja, Zakona o osnovnom obrazovanju i vaspitanju i Zakona o srednjem obrazovanju i vaspitanju omogućeno je da status nastavnika verske nastave bude izjednačen sa statusom ostalih nastavnika i da budu angažovani na neodređeno vreme, kao i da verska nastava bude izborni predmeti.
Nastavnici verske nastave do sada su mogli biti angažovani isključivo na određeno vreme, na period od 12 meseci za svaku školsku godinu.
Ministarstvo prosvete obavestilo je direktore osnovnih i srednjih škola na koji način da pokrenu potrebne procedure i na koji na koji način mogu da izraze potrebu za zapošljavanjem veroučitelja na neodređeno vreme.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ORBAN SE OGLASIO ZBOG SITUACIJE U ZEMLjI: Izdao hitno upozorenje
LIDER mađarske opozicione stranke Fides i bivši premijer zemlje Viktor Orban optužio je danas vladu stranke Tisa da vodi zemlju ka diktaturi, nakon polemike izazvane izjavama bivšeg predsednika Janoša Adera o planiranim smenama državnih funkcionera.
05. 07. 2026. u 12:34
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)