GRADI SE GARAŽA U SKERLIćEVOJ: Počeli radovi na Vračaru, vredost 1,4 milijared dinara
U NEPOSREDNOJ blizini Narodne biblioteke i Hrama Svetog Save, u Skerlićevoj ulici na Vračaru je, posle više od dve godine od raspisivanja tendera, počela izgradnja podzemne garaže sa 357 parking-mesta. Rok za završetak projekta vrednog 1,4 milijarde dinara je 700 kalendarskih dana.

Foto: D. Milovanović
Garaža, koja će se nalaziti u neposrednoj blizini Hrama Svetog Save, Narodne biblioteke, Stomatološkog fakulteta i Karađorđevog parka imaće tri podzemna nivoa i površinu do blizu 12.000 metara kvadratnih. U okviru planirane garaže sve etaže su namenjene parkiranju putničkih vozila. Osim parking-prostora, objekat će imati pomoćne, tehničke i sanitarne prostorije. U zonama ulaza i izlaza, planirani su i prostori za naplatu, kontrolu i obezbeđenja objekta.
NOVA 42 STABLA
PLANIRANA je i sadnja 42 nova školovana stabla na Vračarskom platou, tri puta presađivana i u formi već razvijenih visokih sadnica. Zelenilo u okviru parcele biće opremljeno i automatskim sistemom za zalivanje.
Automobili će u garažu moći da uđu iz Skerlićeve ulice, gde će se nalaziti dve pristupne rampe sa isto toliko kolovoznih traka, jedna za ulaz i druga za izlaz vozila.
Projektom je predviđen i jedan putnički lift, čije su dimenzije prilagođene i kretanju osoba sa invaliditetom. Na krovu garaže nalaziće se plato, koji će jednim delom imati ozelenjen krov, sa slojem zemlje pogodnim za sadnju visoke i srednje vegetacije, a drugi će biti pešački plato ispred ulaza u Narodnu biblioteku.

VELIKA PROMENA U ŠKOLAMA U SRBIJI: Od danas ništa neće biti isto, odnosi se na roditelje
RODITELjI školaraca u Srbiji od danas dobijaju automatska zvučna obaveštenja kada nastavnik u elektronski dnevnik upiše izostanak deteta sa časa ili novu ocenu. Mada su deca godinama nalazila načine da ne kažu roditeljima baš sva dešavanja u školi, to sada više neće biti moguće.
17. 04. 2025. u 11:29

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OTVOREN HRISTOV GROB Evo šta su našli: "Kolena su mi klecala, nisam to očekivao - vekovima je bio zatvoren" (VIDEO)
"APSOLUTNO sam zadivljen. "
19. 04. 2025. u 08:39
Komentari (0)