DEČAKA (2) UGRIZLA KOBRA, A ONO ŠTO JE URADIO OSTAVLJA BEZ REČI! Neverovatan slučaj preživljavanja mališana (VIDEO)

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

28. 07. 2025. u 17:16

DVOGODIŠNjI dečak Govinda iz Indije preživeo je napad kobre zahvaljujući neverovatnim refleksima, ali i neverovatnom načinu na koji je mališan rešio da se brani.

ДЕЧАКА (2) УГРИЗЛА КОБРА, А ОНО ШТО ЈЕ УРАДИО ОСТАВЉА БЕЗ РЕЧИ! Невероватан случај преживљавања малишана (ВИДЕО)

Foto: Free Images Pixabay

Naime, kako prenose tamošnji mediji, dečak iz indijskog grada Betija (blizu granice sa Nepalom) uspeo je da uradi nešto skoro nezamislivo — kada ga je zmija napala, uspeo je da ugrize izuzetno otrovnu kobru i — preživeo!

Neobičan incident dogodio se prošlog četvrtka dok se dečak igrao ispred kuće svoje porodice. U jednom trenutku, zmija se obmotala oko njegove ruke, a zatim, instinktivno reagujući, mali Govinda je uzvratio napad zubima – i ubio smrtonosnu kobru na licu mesta.

- Kada smo videli zmiju obmotanu oko njegove ruke, svi smo potrčali ka njemu – ali do tada ju je već ugrizao i zmija je bila mrtva - rekla je njegova baka indijskim medijima.

PREVEZEN HITNO U BOLNICU

Dečak je nakratko izgubio svest ubrzo nakon incidenta. Njegova porodica ga je odmah odvela u lokalni zdravstveni centar, odakle je prebačen u bolnicu. Kako je za "Indijan Ekspres" potvrdio direktor bolnice, Duvakant Mišra, dečakovo stanje je trenutno stabilno.

Prema rečima dr Saurabha Kumara, koji brine o dečaku, zmijski otrov nije bio posebno jak, što je, uz brzu medicinsku intervenciju, odlučno doprinelo njegovom preživljavanju.

- Blagovremena medicinska pomoć spasila je dečakov život - rekao je Kumar za "Tajms of Indija".

Govinda ostaje pod stalnim medicinskim nadzorom i prima odgovarajući tretman. Ukoliko dođe do pogoršanja, bolnica je spremna da odmah reaguje.

VELIKA STOPA NAPADA

Prema studiji objavljenoj 2020. godine u naučnom časopisu eLajf, u Indiji svake godine od ujeda zmija umre prosečno 58.000 ljudi.

Većina žrtava dolazi iz ruralnih područja, gde je pristup zdravstvenoj zaštiti često ograničen. Posebno su ugroženi poljoprivrednici koji dolaze u direktan kontakt sa ovim opasnim životinjama dok rade na poljima. Indijska kobra je jedna od četiri vrste koje izazivaju najsmrtonosnije ugrize – zbog čega je preživljavanje malog Govinde pravo čudo.

(Kurir.rs/Bild)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - Smradovi su preko Drine prešli - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.

02. 12. 2025. u 12:35

Komentari (0)

ZBOG SRBIJE (OPET) ZGROZILI SVET: Evo šta su sad uradili huligani iz Bosne!