PRIPAO KINEZU: Pogledajte kako izgleda golub pismonoša prodat na aukciji za - 1,6 miliona evra! (FOTO)
GOLUB pismonoša iz belgijske uzgajivačnice prodat je danas na aukciji jednom kineskom kupcu po rekordnoj ceni od 1,6 miliona evra, preneo je Pižon paradi, specijalizovani sajt koji je organizovao prodaju.

Foto: Depositphotos
Golubica po imenu Nju Kim, koja potiče iz poznate uzgajivačnice na području Antverpena, postala je najskuplja prodata ptica svoje vrste u svetu.
Prethodni rekord je držao golub mužjak Armando, iz druge uzgajivačnice u Flandriji, koji je prodat 2019. godine za 1,24 miliona evra.
- Smatram da je ovo svetski rekord, jer nikada ranije nije prodata ptica po tako velikoj ceni - rekao je izvršni direktor platforme Pipa Nikolas Giselbreh.
Golubica je sa dve godine postala miljenica na takmičenjima. Ona je 2018. godine osvojila titulu najboljeg goluba u Belgiji.
Elitni evropski golubovi postali su sve popularniji širom sveta poslednjih godina, posebno u Kini, gde golubarstvo može da stvori ogromne dobitke.
Interesovanje bogatih kupaca, iz Azije ili zalivskih zemalja, dovelo je do skoka cena za ove "šampione", čiji se takmičenje sastoji u tome da se prvi kući vrate instinktivno, nakon što su ponekad prevalili stotine kilometara.
Uzgoj golubova je tradicija ukorenjena u Belgiji, ali takođe i u Holandiji ili na severu Francuske. Samo u Belgiji ima oko 20.000 uzgajivača golubova namenjenih za takmičenja na visokom nivou.
Preporučujemo

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte
PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.
30. 09. 2025. u 20:58

"ZAŠTO MI PIPAŠ ŽENU?" Ovako je počela tuča na svadbi u Gornjem Milanovcu, nasrnuli na doktora (VIDEO)
SVADBENO veselje u Gornjem Milanovcu pretvorilo se u haotičnu scenu kada je došlo do nesvakidašnjeg incidenta.
30. 09. 2025. u 16:10

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)