PANIKA I U KOMŠILUKU: Hrvatska zabranjuje ulaz putnicima iz zemalja južne Arfike

27. 11. 2021. u 09:51

HRVATSKI Nacionalni štab civilne zaštite doneo je odluku o ograničavanju prelaska državne granice za sve koji dolaze sa područja južne Afrike, s obzirom na pojavu nove varijante koronavirusa.

ПАНИКА И У КОМШИЛУКУ: Хрватска забрањује улаз путницима из земаља јужне Арфике

Foto: EPA

Odluka o prelasku granice odnosi se na dolaske iz Južnoafričke republike, Bocvane, Lesota, Namibije, Zimbabvea i Konga i znači zabranu ulaska za strance, a za hrvatske državljane uvođenje 14-dnevnog karantina i obaveznog testiranja, prenosi portal Index.


Preporuka o tome doneta je i na nivou Europske komisije za sve države članice EU.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.

30. 09. 2025. u 20:58

Komentari (0)

Tehnomanija i Nikola Simić – Nova Energija koja pomera granice