DETE (11) PREMINULO OD KORONE U ZAGREBU: "Sve je počelo uobičajenim simptomima"

DETE rođeno 2010. godine preminulo je u ranim jutarnjim satima od posledica kovida 19 u Klinici za infektivne bolesti dr Fran Mihaljević u Zagrebu, potvrđeno je "Jutarnjem listu" iz te bolnice.

ДЕТЕ (11) ПРЕМИНУЛО ОД КОРОНЕ У ЗАГРЕБУ: Све је почело уобичајеним симптомима

Foto: EPA

Prof. dr Goran Tešović, načelnik Zavoda za infektivne bolesti dece na Klinici "Fran Mihaljević", rekao je kako trenutne informacije govore da dete nije imalo potvrđenih prethodnih bolesti, i da je potvrđen virus.

- Obdukcijom će se utvrditi tačan uzrok smrti, ali informacije kojima u ovom trenu raspolažemo su da je dete prekjuče dobilo visoku temperaturu, grlobolju, glavobolju i malaksalost, što je uobičajena klinička slika. Nažalost, jutros u 5.20 je proglašena smrt. Dete je bilo starosti 11 godina i 5 meseci - kaže prof. Tešović.

Napominje kako su ovakvi ishodi vrlo retki, ali da se, nažalost, mogu dogoditi.

( Jutarnji )

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

VELIKI USPEH AUSTRALIJE: Prošla je dalje kao druga iz grupe D, Paragvaj će strepeti za mesto u šesnaestini finala SP