PROTESTI U SOFIJI: Traži se ukidanje kovid propusnica
OKO 1.000 demonstranata okupilo se danas u centru Sofije da protestuju protiv epidemioloških mera i zbog inflacije u zemlji.

Foto: EPA
Kako prenosi agencija Rojters, proteste je organizovala opoziciona partija "Preporod".
Držeći transparente sa natpisima "Želim normalan život" i "Kovid-19 je tiranija, a ne pandemija", demonstranti su izviždali premijera Kirila Petkova dok im se obraćao.
Demonstranti su zahtevali da se odmah ukinu obavezna kovid propusnica, testiranje na korona virus u školama, kao i obavezno nošenje maski u zatvorenim prostorima.
Kako se navodi, godišnja inflacija u januaru je skočila na 13-godišnji maksimum od 9,1 odsto, a bugarska vlada je zamrzla cene struje za domaćinstva i predviđa smanjenje inflacije u drugoj polovini ove godine.
Premijer Petkov, koji planira 20. marta da ukine kovid propusnice, apelovao je na demonstrante da "svoje frustracije ostave po strani".
BONUS VIDEO:
"NOVOSTI" NA VRHU VITOŠE: Uspon za pravoslavnu Novu godinu, osvojena najviša tačka visoka 2.290 meta
Preporučujemo

VELIKA VEST ZA NAŠU ZEMLjU: SZO odobrila Srbiji proizvodnju RNK vakcine
23. 02. 2022. u 16:04

VAŽNA VEST: Kovid ambulante od danas rade skraćeno, ovo je novo radno vreme
23. 02. 2022. u 11:43

ZELENSKI BESAN: Evo šta je rekao o ruskoj delegaciji u Istanbulu
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski stigao je danas u tursku prestonicu, Ankaru, na sastanak sa turskim predsednikom Redžepom Tajipom Erdoganom, dok se u Istanbulu očekuje da ruski i ukrajinski zvaničnici odvojeno počnu mirovne pregovore.
15. 05. 2025. u 11:55

AMERIČKI MEDIJI OTKRIVAJU: Rusiju će na pregovorima u Istanbulu predstavljati ova dva zvaničnika
VISOKI bivši zvaničnik Kremlja, koji je želeo da ostane anoniman zbog osetljivosti teme, rekao je da će Rusiju na predstojećim pregovorima u Istanbulu predstavljati ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov i savetnik predsednika za spoljnu politiku, Jurij Ušakov, objavio je list Vašington post.
14. 05. 2025. u 09:19

PREMEŠTENI BATINI POSMRTNI OSTACI: Nije više u Aleji - ostvarila mu se velika želja, evo GDE sada počiva
VELIMIR Bata Živojinović bio je jedan od najvećih glumaca na prostorima nekadašnje Jugoslavije. Mnogi su ga poštovali i van Srbije. Dobitnik je brojnih priznanja, mnogim mladim glumcima je bio uzor.
15. 05. 2025. u 12:10
Komentari (0)