NOVA PERFIDNA IGRA ZAGREBA: Traže blokadu Srbije zbog optužnica za Oluju
HRVATSKA može blokirati put Srbije u Evropsku uniju zbog optužnica protiv ratnih zločinaca koji su bombardovali izbegličku kolonu na Petrovačkoj cesti.
Foto: Milena Anđela
Kako su "Novosti" već pisale, zločin nad Srbima, civilima koji su bežali od hrvatske vojske u akciji "Oluja" i stradali na Petrovačkoj cesti i u Svodni u BiH, posle 27 godina počinje da dobija pravni epilog.
Zbog 13 ubijenih i 24 ranjenih u napadima hrvatskih aviona na izbegličke kolone 7. i 8. avgusta 1995, srpsko Tužilaštvo za ratne zločine podiglo je optužnicu protiv četiri visoka hrvatska oficira, koji su tada bili na komandnim položajima i naredili ove napade. Optužnica je predata Sudu za ratne zločine na potvrđivanje.
Hrvatski "Večernji list" podseća da je predsednik te zemlje Zoran Milanović juče odgovorio, na pitanje da li je uslovljen put Srbije u EU, "oni jesu uvjetovani, nema druge".
Iz hrvatskog Ministarstva pravosuđa su rekli da naša zemlja mora da promeni zakon kojim se traži pravda posle 27 godina.
- Naš stav RH o neprihvatljivosti srpskog zakona već je poznat. Hrvatska je u više navrata pokušala rešiti to pitanje bilateralno. Ostajemo pri stavu da Srbija mora promeniti taj zakon jer je suprotan vladavini prava, međunarodnom pravu i međunarodnom kaznenom pravu - rekli su iz hrvatskog ministarstva.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
EPSKI DEBAKL! Arina Sabalenka izbačena sa Rolan Garosa
NAJBOLjA teniserka planete Arina Sabalenka neće se takmičiti u završnici Rolan Garosa.
03. 06. 2026. u 15:48
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)