SA TIME SE (NE)MOŽE PREŽIVETI: Plata u Zagrebu 1.219 evra
U glavnom gradu Hrvatske plate su rasle 7,9 odsto, a najviše zarađuju zaposleni u proizvodnji pića

Poskupela i zelena pijaca, Foto shutterstock
Zadnjih meseci prošle godine Zagrepčani su u proseku zarađivali 1.219 evra, s time da su najviše prosečne plate bile u proizvodnji pića i to 2.070 evra, a najmanje u proizvodnji kože i to 640 evra.
Plate su prošle godine u proseku bile povećane 7,9 odsto, ali je inflacija bila veća, jer je iznosila gotovo 10 odsto. Zagrepčani inače zarađuj više nego zaposleni u drugim gradovima Hrvatske.
Ali u poređenju sa građanima Ljubljane i Beča zarade su mnogo niže, a život je u Zagrebu skuplji. Zato je pritisak sindikata u glavnom gradu Hrvatske veliki da se povećaju plate, te da slede inflaciju. Pogotovo što se najavljuju nova poskupljenja, a poskupeće voda, struja, gas, odvoz smeća.
Preporučujemo

NOVI ZEMLjOTRES U KOMŠILUKU: Tlo se treslo jačinom 3,1 stepeni po Rihteru
09. 02. 2023. u 16:46

HRVAT NAPRAVIO LAŽNE PROFILE SVOJIH POZNANIKA: Pisao poruke i tražio novac u njihovo ime
08. 02. 2023. u 22:33

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte
PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.
30. 09. 2025. u 20:58

"ZAŠTO MI PIPAŠ ŽENU?" Ovako je počela tuča na svadbi u Gornjem Milanovcu, nasrnuli na doktora (VIDEO)
SVADBENO veselje u Gornjem Milanovcu pretvorilo se u haotičnu scenu kada je došlo do nesvakidašnjeg incidenta.
30. 09. 2025. u 16:10

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)