PROTEST ZADARSKIH VATROGASACA: Traže veće plate
U CENTRU Zadra danas je protestovalo 26 vatrogasaca iz tog grada koji su u štajku od 24. jula boreći se za veća prava i povećanje plate.
Foto: Free Images Pixabay
Kako se navodi, pripadnici Javne vatrogasne jedinice Zadar (JVP) su nosili transparente s porukama o svom teškom materijalnom stanju tražeći razgovor s nadležnima o svojim pravima i kolektivnom ugovoru, a u današnjem protestu pridružile su im se kolege iz svih sindikalnih podružnica u zemlji, prenela je Hina.
-Grad nas ignoriše već mesecima, jer tražimo ugovaranje minimalnih zahteva, a spremni smo i mirnim putem da razgovaramo, ali ne pristajemo na ucene, rekao je poverenik podružnice Sindikata "Zajedno Zadar" Dino Lilić i naglasio da platu daje država, a manjinski dioničar u JVP-u, Grad Zadar, donosi sve odluke.
Dodao je da su vatrogasci na nivou s komunalcima po pravima i plati, a svaki dan život nose u torbi.
Cilj protesta je da se plata uskladi s minimalnim zakonskim pravima, koje je država propisala, kako bi poslodavac primenjivao povoljnija prava za radnike.
U gradskoj upravi primio ih je zamenik gradonačelnika Ante Babić, koji je nakon sastanka rekao da će o celoj situaciji u JVP Zadar do kraja nedelje izvestiti gradonačelnika Branka Dukića.
Lilić je potvrdio da će vrlo verovatno sledećeg ponedeljka biti održan novi sastanak u gradskoj upravi.
Dok se štrajk dela pripadnika JVP-a Zadar nastavlja, vatrogasci će i dalje izlaziti samo na hitne intervencijei.
BONUS VIDEO - STIGLO POJAČANjE ZA RUSKU MORNARICU: Najbolji sistem protivvazdušne odbrane kratkog dometa
Preporučujemo
HRVATSKI MIG-21 PRESREO NEPOZNATI AVION: Ušli su naš vazdušni prostor
08. 08. 2023. u 21:39
POLICIJA NA KRKU TRAGA ZA LOPOVOM: Nesvakidašnjom krađom ojadio žrtvu za 5.000 evra
08. 08. 2023. u 17:19
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"GDE TI JE LjUBAVNICA?!" Neočekivano pitanje za Marića uživo u emisiji, on prebledeo: "Pet godina mlađa"
GOŠĆA je iz čista mira postavila neočekivano pitanje...
04. 07. 2026. u 01:24
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)