PALA VLADA SEVERNE MAKEDONIJE: Kovačevski podneo ostavku, formira se tehnička vlada
DIMITAR Kovačevski, premijer Severne Makedonije, podneo je danas ostavku, piše makedonski list Večer.

Foto: Tanjug
Mediji u Skoplju prenose da je on tokom prepodneva lično dostavio ostavku u Sobranje.
List Večer navodi da je time u ostavci ceo njegov kabinet, a tehnička vlada koja će upravljati zemljom biće izabrana 28. januara.
Navodi se da je Kovačevski nakon izlaska iz Sobranja dao kratku izjavu za medije u kojoj je naveo najveća dostignuća ostvarena tokom mandata njegove vlade.
Za tehničkog premijera Talata Džaferija, koji će ga do parlamentarnih izbora u maju naslediti na funkciji, kazao je da je iskusan političar koji ima veliko iskustvo u vođenju parlamenta.
Kovačevski je ocenio da će stil kojim će Džaferi voditi vladu biti drugačiji u odnosu na njegov, ali da će država zadržati svoj strateški pravac.
Preporučujemo


NAJLEPŠI POKLON: Pogledajte šta su deca iz Severne Makedonije uručila Vučiću (FOTO)
06. 01. 2024. u 09:56

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

"SLAGALICA" OVO NE PAMTI: Takmičar od besa polupao taster
KVIZ "Slagalica" retko ima nesvakidašnje situacije tokom emitovanja, ali se neobični trenuci dešavaju, kao i u svakom programu uživo.
29. 06. 2025. u 14:51
Komentari (0)