JAKO NEVREME SE SRUČILO NA REGION: Meštani u strahu zbog poplava i bujica
ZA razliku od Srbije, kojoj hladni front nije doneo značajnije padavine, čak je u većini predela ostalo i suvo, ali je prijatno osvežilo, vrlo obilne padavine zahvatile su naš region. Hladni front bio je dosta izraženiji istočnije od našeg područja.

Foto: Unsplash
Danas se premeštao preko Bugarske i Rumunije.
Vrlo obilne kiše i jaki pljuskovi sa grmljavinom zahvatili su istočni deo Rumunije i severoistočne predele Bugarske, kao i južne i centralne predele Moldavije.
Padavine su najobilnije na crnomorskoj obali Rumunije, gde se očekuje da padne između 50 i 100 litara kiše po kvadratnom metru, kao i na jugu Moldavije. Koliko je reč o ekstremno obilnim padavinama, govori podatak da su ove padavine koje u proseku padnu i za dva meseca u ovom delu godine.
Ponegde se očekuju poplave i bujice, navodi Đorđe Đurić u svojoj prognozi.
Padavine na ovom području praćene su i jakm vetrovima, uz visoke talase.
Na ovom području obilnih padavina biće i do kraja dana.
U toku srede talas obilnijih padavina premeštaće se preko Crnog mora.
(Telegraf.rs)
BONUS VIDEO
Preporučujemo

DANAS SMENA SUNCA I OBLAKA, PONEGDE UZ POJAVU PLjUSKA: Dnevna temperatura do 30 stepeni, u Beogradu maksimalnih 29
06. 08. 2024. u 07:14 >> 07:28

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

"BRATE, MORAM!" Šta je Bora pred smrt uradio za Željka
POSLE vesti o smrti frontmena grupe "Riblja Čorba", koja je potresla region u septembru prošle godine, mnoge slavne ličnosti oglasile su se kako bi podelile svoje uspomene na Boru Đorđevića.
25. 06. 2025. u 08:29
Komentari (0)