ČOVEK SE UDAVIO U CETINI, VESLAO KAJAKOM, PA SE PREVRNUO: Stradao muškarac srednjih godina
MUŠKARAC srednjih godina udavio se danas dok je veslao kajakom na Cetini u Kostanjama nedaleko Omiša, navela je Hrvatska gorska služba spasavanja (HGSS).

Foto: Printscreen/Tviter/@HrvatskaGSS
Nesreća se dogodila na predelu Studenaca (Kostanje) kod brzaka Oblačnik, kada se kajakaš, inače rekreativac, prilikom izlaska iz brzaka prevrnuo i ostao pod vodom.
U HGSS kažu da mu je odmah u pomoć priskočio kolega kajakaš koji je s njim prolazio tu deonicu, a za nekoliko minuta stigao je i vodič avanturističkog turizma, koji je u blizini vodio rafting turu.
- Nesrećni kajakaš je odmah izvučen iz vode i počela je reanimacija uz dodatne savete HGSS ekipe koja je krenula na mesto nesreće, po pozivu koji je stigao u 12,33 sati. Po dolasku Hitne medicinske pomoći iz Šestanovaca nastavljena je reanimacija, ali nažalost ni nakon sat i po vremena upornih pokušaja nije uspela čak ni uz pomoć defibrilatora - navode u HGSS.
Nakon policijskog uviđaja, ekipa HGSS odnosno dva člana Stanice Split, jedan član Stanice Makarska, zajedno s pet vatrogasaca DVD Kučiće preneli su telo do najbližeg puta i predali ga mrtvozorniku. Akcija je završila u 16,17 sati.
U HGSS ističu da je Oblačnik izuzetno zahtevan brzak na Cetini kojeg rafting ture mahom zaobilaze zbog sigurnosti.
(Telegraf)
BONUS VIDEO: DRAMA NA KEJU OSLOBOĐENjA: Dve osobe izvučene iz vode, jedna bez svesti
Preporučujemo

SIN PREMINULU MAJKU DRŽAO DVE GODINE U ZAMRZIVAČU: Bizaran postupak koji ostavlja u šoku
02. 09. 2024. u 18:08

NIJE NI KUPILA KARTU, NA PLAŽI JOJ PONUDILI BESPLATNU VOŽNjU: Novi detalji tragične smrti Novosađanke u Budvi
TINEJDžERKA je, kako kaže njen blizak prijatelj, bila devojka puna života, imala je mnogo planova za budućnost, a tek je imala 19 godina, i ceo život je bio pred njom, a sada je čitava njena porodica zavijena u crno.
30. 05. 2025. u 14:42

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

UČENICI BILI ZABEZEKNUTI: Šta je nastavnica obukla - odmah je slikali, fotke su obišle svet
NASTAVNICA Veronika Dukju potrudila se da vizuelizuje svoju lekciju iz anatomije. Njen potez oduševio je hiljade korisnika društvenih mreža, na kojima su se proširile fotografije sa njenog časa.
04. 06. 2025. u 10:42
Komentari (0)