EPICENTAR BLIZU SARAJEVA: Zemljotres pogodio BiH

ŠIRU okolinu Sarajeva večeras je zatresao blaži zemljotres, a podrhtavanje tla osetilo se u brojnim mestima.

ЕПИЦЕНТАР БЛИЗУ САРАЈЕВА: Земљотрес погодио БиХ

Foto: Novosti

Prema podacima Evropsko - mediteranskog seizmološkog centra (EMSC), magnituda je bila 2,5 stepeni Rihterove skale.

Epicentar zemljotresa, prema podacima EMSC-a, bio je 35 kilometara severoistočno od Sarajeva.

Zemljotresi ove jačine obično ne izazivaju materijalnu štetu, a brojni građani javljaju da su osetili kratkotrajno podrhtavanje tla.

(RTRS)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

JAKOV JOZINOVIĆ I DŽEJLA RAMOVIĆ U VEZI: Osvanuli intimni trenuci sa jahte - sve puca od strasti