UZ JEDAN USLOV: BiH otvara granice za zemlje EU
SAVET ministara BiH odlučio je danas da otvori granice za državljane zemalja EU uz negativan test na korona virus, ne stariji od 48 sati, a odluka će stupiti na snagu 16. jula, preneo je sarajevski portal Klix.
Foto: Z. Jovanović
Odluka je, navodi se, doneta na osnovu mišljenja da je zbog ekonomije hitno potrebno otvoriti granice za strance, odnosno turiste, uz poštovanje epidemioloških mera i negativan test kako ne bi došlo do ugrožavanja zdravlja domaćeg stanovništva.
Savet ministara je, podseća se, ranije odlučio da dozvoli ulazak u BiH državljanima susednih zemalja: Crne Gore, Hrvatske i Srbije samo s pasošem ili ličnom kartom.
Za državjanje tih zemalja nije potreban negativan test na korona virus.
Bosna i Hercegovina je granice za strance zatvorila 22. marta. Iz te zabrane su bile izuzete diplomate, medicinski radnici, pripadnici vojnih snaga NATO-a i Eufora u BiH, civilne službe zaštite, prekogranični radnici, osobe u tranzitu, prevoznici...
Preporučujemo
Slovenija stavila Srbiju na CRVENU LISTU: Karantin za sve one koji pređu granicu posle ponoći
18. 06. 2020. u 20:08 >> 17:21
MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA: Iznenađeni smo komentarima Zaharove na račun Srbije i predsednika Vučića
DRŽAVNA sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova (MSP) Republike Srbije Nevena Jovanović oglasila se na društvenoj mreži "X" povodom komentara portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marije Zaharove na račun Srbije i predsednika Republike Aleksandra Vučića, istakavši da oni kao MSP izražavaju iznenađenje povodom istih.
07. 11. 2025. u 14:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
"ONI SU TVOJE ŽRTVE!" Papa javno prozvao Trampa zbog situacija u "srpskom" gradu
PAPA Lav pozvao je na "duboko razmišljanje" o načinu na koji se migranti tretiraju u Sjedinjenim Državama, rekavši da su mnogi ljudi "duboko pogođeni" politikom masovnih deportacija.
06. 11. 2025. u 12:50
Komentari (1)