EVROPOL I INTERPOL PROTIV FALSIFIKATA: U bocama s hrvatskim etiketama vino iz Italije, Makedonije i Čilea

Танјуг

02. 08. 2020. u 10:17

POLjOPRIVREDNA inspekcija Državnog inspektorata Hrvatske u velikoj akciji suzbijanja trgovine falsifikovane i nedovoljno kvalitetne hrane i pića, pronašla je kod pet hrvatskih proizvođača vina, u bocama s hrvatskom etiketom, vino iz Italije, Severne Makedonije i Čilea.

ЕВРОПОЛ И ИНТЕРПОЛ ПРОТИВ ФАЛСИФИКАТА: У боцама с хрватским етикетама вино из Италије, Македоније и Чилеа

Foto: Tanjug/AP

"U velikoj akciji Evropola i INTERPOL-a OPSON 2020 inspekcija je obavila ukupno 275 nadzora kontrole označavanja vina i jakih alkoholnih pića stavljenih na tržište", saopštio je Državni inspektorat.

Kako je navedeno, kod pet kontroliranih subjekata utvrđena je zloupotreba korištenja hrvatskih tradicionalnih izraza - kvalitetno vino s kontrolisanim geografskim poreklom i vrhunsko vino sa kontrolisanim geografskim poreklom i to na vinima koja nisu hrvatskog porekla nego poreklom iz Italije, Severne Makedonije i iz Čilea.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PLJESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.

14. 10. 2025. u 13:06

Komentari (0)

SOFIJA RIČI ČEKA DRUGO DETE: Manekenka se nedavno porodila, a sada otkrila nove lepe vesti (FOTO)