PLENKOVIĆ: Nastavićemo rešavanje otvorenih pitanja sa Srbijom
SITUACIJA u regionu je dinamična, a za Hrvatsku su najvažniji stabilnost i mir, rekao je danas u Mostaru premijer Hrvatske Andrej Plenković i istakao da će sa Srbijom nastaviti da rešava pitanja koja su na dnevnom redu.

Foto: Tanjug
Plenković je to rekao komentarišući stanje u regionu nakon parlamentranih izbora u Crnoj Gori i sporazuma u Vašingtonu koji su potpisali Beograd i Priština.
-Zalažemo se za stabilnost u svim susednim zemljama i to je poruka broj jedan. Dijalog koji se vodi između Srbije i (samoproglašenog) Kosova ima dva kraka, jedan u Vašingtonu i drugi u Briselu i tu vidimo pomake-naveo je Plenković na konferenciji za novinare nakon razgovora Draganom Čovićem, liderom HDZ BiH.
Za Hrvatsku je, istakao je, važno da se smanjuju tenzije, normalizuju trgovački tokovi i omogućava sloboda kretanja ljudi.
Dodao je da Hrvatska vodi računa o Hrvatima u Srbiji i Crnoj Gori, kao i da će nastaviti da sa Srbijom rešava niz pitanja koja su na dnevnom redu, prenela je Srna.
Preporučujemo

PLENKOVIĆ: Hrvatska ne bi imala 7,5 miliona turista, da granice nisu bile otvorene
08. 09. 2020. u 14:04

HRVATSKI MEDIJI: Plenković ide u Varivode,mesto stradanja srpskih civila
06. 08. 2020. u 21:15

CINIZAM PLENKOVIĆA: Važno je da Srbi u Oluji ne vide samo egzodus nego i kraj rata?!
05. 08. 2020. u 11:46

NUKLEARNE SILE BILE NA IVICI RATA, A ONDA JE USLEDIO OBRT: "Ključan je bio poziv jednog čoveka"
U DRAMI koja je privukla pažnju svetske javnosti, američki predsednik Donald Tramp juče je na društvenim mrežama objavio da su Indija i Pakistan, nakon četiri dana žestokih sukoba duž granice, pristali na „potpuni i trenutni prekid vatre“.
11. 05. 2025. u 10:48

PANIKA U UKRAJINI: Da li je ovo znak da Putin sprema novi napad "orešnikom"?
RUSIJA će 12. i 13. maja privremeno zatvoriti vazdušni prostor iznad vojnog poligona i kompleksa za lansiranje raketa Kapustin Jar, prenosi ukrajinski odbrambeni portal Militarnyi 10. maja, navodeći mogućnost testiranja balističke rakete srednjeg dometa.
10. 05. 2025. u 12:06

BILI KAO BRAĆA TRIDESET GODINA: Dejo pocepao sliku s njim - nekadašnji reprezentativac otkrio razloge svađe
LEGENDARNI fudbaler Dejan Savićević pre nekoliko godina pocepao je fotografiju sa nekadašnjim saigračem i velikim prijateljem Brankom Brnovićem.
11. 05. 2025. u 10:29
Komentari (0)