OD KORONE PREMINULO 49: U Sloveniji virusom zaraženo još 1.849 osoba
U SLOVENIJI je u poslednja 24 sata od posledica korona virusa preminulo još 49 osoba, dok je od 6.410 testiranih njih 1.849 bilo pozitivno na virus, što je 28,85 odsto, saopštila je danas slovenačka vlada.
Foto: Depositphotos
Na bolničkom lečenju nalazi se 1.258 osoba, od kojih je 189 na respiratorima, prenosi portal 24UR.
U Sloveniji su trenutno na snazi mere za sprečavanje širenja virusa, koji podrazumevaju, između ostalog, zabranu kretanja iz opštine u opštinu i policijski čas, a prema rečima portparola Vlade Jelke Kacina Krizni štab će se sastati u subotu i odlučiti o eventualnom ublažavanju mera.
MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA: Iznenađeni smo komentarima Zaharove na račun Srbije i predsednika Vučića
DRŽAVNA sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova (MSP) Republike Srbije Nevena Jovanović oglasila se na društvenoj mreži "X" povodom komentara portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marije Zaharove na račun Srbije i predsednika Republike Aleksandra Vučića, istakavši da oni kao MSP izražavaju iznenađenje povodom istih.
07. 11. 2025. u 14:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
Hrvat čistio bunar - zbog onog što je pronašao, momentalno ZVAO POLICIJU
POLICIJSKA uprava Požeško-slavonske županije u Hrvatskoj imala je dvostruku intervenciju u subotu, nakon što su građani u dva navrata pronašli veću količinu eksplozivnih sredstava.
09. 11. 2025. u 13:28
Komentari (0)