KLASTER U ŠKOLI: Nastavnica u Austriji zarazila 17 učenika
U JEDNOJ osnovnoj školi u mestu Ort an der Donau, nedaleko od Beča, jedna nastavnica izazvala je klaster zaraze korona virusom.

Foto: EPA
Sa 17 potvrđenih slučaja infekcije, radi se o najvećem aktivnom klasteru u Austriji.
Mediji su izvestili da je nastavnica predavala bez maske, ali tu informaciju nadležni nisu želeli da potvrde.
Ukazuje se da se uzrok ne može utvrditi.
Međutim, najavljeno je da će biti pokrenuti potrebni koraci ako se ustanovi da je bilo pogrešnog postupanja.
Prema saopštenju kancelarije za zdravstvo pokrajine Donja Austrija, 10 odeljenja i 154 osobe se trenutno nalaze u karantinu usled ovog klastera.

VUČIĆ SE HITNO OGLASIO IZ AVIONA: Stigla mi je fantastična vest od Đorđe Meloni (VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić oglasio se iz aviona i rekao da mu je stigla fantastična vest iz Rima.
04. 04. 2025. u 12:49

PROGLAŠENO VANREDNO STANjE U SLOVAČKOJ: Dato uputstvo i za Srbiju,Austrija ZATVORILA 20-ak graničnih prelaza da spreči širenje slinavke i šapa
MINISTARSTVO poljoprivrede Srbije apelovalo je nedavno na sve stočare, veterinare i druge aktere u sektoru stočarstva da preduzmu sve neophodne mere kako bi sprečili potencijalni unos bolesti slinavke i šapa u Srbiju i budu maksimalno odgovorni.
08. 04. 2025. u 14:48 >> 18:42

PREGLASNI DOK VODE LjUBAV Komšije Mime Karadžića htele da sazovu savet: "Viđamo Mimu, starog vuka, kako da ne"
GLUMAC Mima Karadžić uživa već neko vreme sa četiri decenije mlađom Natašom Stanić.
08. 04. 2025. u 12:13
Komentari (0)