AMERIKA I EGIPAT RADE ZAJEDNO NA POSTIZANJU REŠENJA: Entoni Blinken o sukobima na Bliskom istoku
SAD i Egipat rade zajedno kako bi Izraelcima i Palestincima omogućili da žive bezbedno i sigurno, izjavio je američki državni sekretar Entoni Blinken tokom posete Kairu.
Entoni Blinken / Arhiva
Tokom događaja upriličenog u američkoj ambasadi u Kairu, Blinken je rekao da je Egipat stvaran i efikasan partner u suočavanju sa najnovijim nasiljem između Izraela i Palestinaca, javio je Rojters.
Blinken se u Kairu sastao sa egipatskim predsednikom Abdelom Fatahom al-Sisijem, ministrom spoljnih poslova Samehom Šukrijem i šefom obaveštajne službe Abasom Kamelom.
On je doputovao u Egipat nakon posete Jerusalimu i Ramali, a trebalo bi da u okviru bliskoistočne turneje poseti i Jordan.
Preporučujemo
BEZ SAGLASJA NA SKUPU U REJKJAVIKU: Na Islandu susret Lavrova i Blinkena
21. 05. 2021. u 06:10
BERIŠA ZARATIO S BLINKENOM: Bivši predsednik Albanije prozvao šefa Stejt departmenta
20. 05. 2021. u 16:02
MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA: Iznenađeni smo komentarima Zaharove na račun Srbije i predsednika Vučića
DRŽAVNA sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova (MSP) Republike Srbije Nevena Jovanović oglasila se na društvenoj mreži "X" povodom komentara portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marije Zaharove na račun Srbije i predsednika Republike Aleksandra Vučića, istakavši da oni kao MSP izražavaju iznenađenje povodom istih.
07. 11. 2025. u 14:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
Hrvat čistio bunar - zbog onog što je pronašao, momentalno ZVAO POLICIJU
POLICIJSKA uprava Požeško-slavonske županije u Hrvatskoj imala je dvostruku intervenciju u subotu, nakon što su građani u dva navrata pronašli veću količinu eksplozivnih sredstava.
09. 11. 2025. u 13:28
Komentari (0)