"OVO JE CENA RATA": Izraelske novine na naslovnu stranu stavile slike ubijene palestinske dece (FOTO)
NA naslovnoj strani izraelskih dnevnih novina "Harec" objavljene su fotografije 67 palestinske dece i tinejdžera koji su izgubili život u poslednjim sukobima između Izraela i Pojasa Gaze.

Foto: Printscreen/Harec
"Ovo je cena rata", piše na naslovnoj strani lista uz portrete ubijenih. Te dnevne novine, najstarije u Izraelu, u saradnji sa Njujork Tajmsom objavile su fotografije, godišta i priče žrtava koje su imale između šest meseci i 17 godina.
Ukupno su u izraelskom bombardovanju ubijena 254 Palestinca, navodi ministarstvo zdravstva Gaze, a četvrtina poginulih su deca.
"Harec" je priče o ubijenima objavio manje od nedelju dana nakon što je na snagu stupilo primirje kojim je završena poslednja eskalacija sukoba između Palestinaca i Izraela, a u vreme dok u Izraelu traje politička kriza zbog četvrtog neuspelog pokušaja premijera Benjamina Netanijahua da formira vladu u poslednje dve godine.
Izraelska vojska objavila je da je određen broj dece poginule u Gazi ubijen "pogrešno usmerenim raketama palestinskih ekstremista". U Izraelu je u najnovijem sukobu ubijeno 13 ljudi, uključujući 5-godišnje dete i 16-godišnjaka.
(Indeks)
Preporučujemo

TRAŽIMO DUGOROČNO PRIMIRJE: Egipat pozvao Izraelce i Palestince na razgovor
27. 05. 2021. u 17:23

PORUKA KOMESARKE UJEDINjENIH NACIJA: Bašele - Napadi na Gazu mogući ratni zločini
27. 05. 2021. u 12:19

AMERIKA I EGIPAT RADE ZAJEDNO NA POSTIZANjU REŠENjA: Entoni Blinken o sukobima na Bliskom istoku
26. 05. 2021. u 22:05 >> 22:45

PORODICE U ŠOKU NAKON ŠTO SU OTVORILE KOVČEGE SA TELIMA: Nove bizarnosti nakon pada aviona u Indiji
SIN žene koja je poginula u padu aviona kompanije Air India izjavio je za Bi-Bi-Si da su u kovčegu s telom njegove majke pronađeni i „drugi ostaci“.
23. 07. 2025. u 16:49

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

VELIKE DEVOJKE: Federerove ćerke više nisu male - lepe bliznakinje, vidite na koga liče (FOTO)
PORED njih dve, Rodžer Federer je otac dvojice dečaka - Lea i Lenija.
22. 07. 2025. u 17:19
Komentari (0)