NAKON 12 DANA UGAŠEN POŽAR: Vatrogasci na Šri Lanki ukrotili vatrenu stihiju
VATROGASCI na Šri Lanki danas su ugasili požar na brodu-kontejneru koji je goreo 12 dana, a sud je kapetanu i nekim članovima posade broda izrekao zabranu putovanja.
Foto: Printscreen
Požar na „MV X-Pres s Pearl“ goreo je od 20. maja, prouzrokujući ozbiljnu štetu na brodu koji je, prema rečima zvaničnika, „star“ samo pet meseci i izazvao ozbiljno zagađenje u okeanu i duž većeg dela poznatih plaža ove ostrvske države, prenosi AP.
Brod je bio usidren u glavnom gradu Kolombu, čekajući da uđe u luku kada se zapalio.
Mornarica veruje da je požar izazvala hemikalija koja je prevožena brodom pod zastavom Singapura. U brodu je bilo 1.486 kontejnera, uključujući 25 tona azotne kiseline i drugih hemikalija koje su ukrcane u luci Hazira u Indiji 15. maja.
Portparol policije Adžit Rohana saopštio je da je policija ispitala kapetana broda i zvaničnika lokalnog agenta broda, a da je sud u Kolombu zabranio kapetanu, inženjeru i pomoćniku inženjera da napuste zemlju.
Posada broda sa 25 članova evakuisana je prošle nedelje nakon eksplozije, a među njima su državljani Filipina, Kine, Indije i Rusije.
Preporučujemo
POŽAR KOD TRSTENIKA: Vatra zahvatila porodičnu kuću u Bogdanju, povređen muškarac
01. 06. 2021. u 09:02
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (0)