KRUZERI OPET ZAPLOVILI: I Venecija se, uz proteste na kopnu i vodi, vraća u "normalu"
IZ Venecije je krenuo na krstarenje prvi kruzer od početka pandemije virusa korona i prošao je kroz "srce grada", a na kopnu i u čamcima je nekoliko stotina ljudi protestovalo zbog povratka velikih brodova. Na kruzeru "MSC Orkestra" je oko 1.000 putnika. Brod je težak više od 90 tona, i ima 16 nivoa.

Foto AP
Ali, povratkom kruzera posle 18 meseci, u Veneciji je ponovo pokrenuo pokret koji se protivi prolasku velikih brodova kroz jezgro grada zbog bezbednosti i ekologije. Pre pandemije virusa korona, Venecija je nameravala da uvede plaćanje ulaza u grad zbog velikog broja turista, kojih je godišnje bilo 25 miliona.
Vlada Italije obavezala se da će zabraniti prolazak kruzera kroz Veneciju, ali će za postizanje tog cilja biti potrebno vreme, tako da je i privremeno rešenje za preusmeravanje većih brodova malo verovatno pre sledeće godine.
Venecija je postala jedno od glavnih pristaništa za kruzere tokom poslednje dve decenije, a 2019. godine kroz grad je prošlo 667 velikih brodova.

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"CINIČAN - U POZITIVNOM SMISLU": Moskva o Trampovim pokušajim da okonča ratove
PRISTUP američkog predsednika Donalda Trampa u vođenju diplomatije kroz sklapanje trgovinskih dogovora "prilično je ciničan", ali u pozitivnom smislu, izjavio je u petak predstavnik Kremlja Dmitrij Peskov.
05. 09. 2025. u 19:51
Komentari (0)