TESTIRANJE VAKCINE NA MLAĐIMA OD 12 GODINA: Fajzer počinje ispitivanja u četiri zemlje
FARMACEUTSKA kompanija Fajzer danas je saopštila da će početi testiranje vakcine na većoj grupi dece mlađe od 12 godina, nakon što odluče koliko manja doza će se davati deci u odnosu na starije.
Foto: J.S.
Studija će uključiti 4.500 dece u više od 90 kliničkih ustanova u SAD, Finskoj, Poljskoj i Španiji, navele je američka kompanija, a preneo Rojters.
Na osnovu bezbednosti, tolerancije i imunog odgovora testiranja 144 dece u prvoj fazi studije druge doze, Fajzer je rekao da će testirati 10 mikrograma doze kod dece između pet i 11 godina i tri mikrograma za starosnu grupu dece od šest meseci do tri godina.
Vakcina Fajzera je odobrena za upotrebu kod dece starije od 12 godina u Evropi, SAD i Kanadi, a oni primaju istu dozu kao odrasli - 30 mikrograma.
Blizu sedam miliona tinejdžera dobilo je najmanje jednu dozu vakcine u SAD, prema podacima američkog Centra za kontrolu i prevenciju bolesti.
Vakcinisanje dece i mladih se smatra ključnim korakom ka dobijanju kolektivnog imuniteta i okončanja pandemije kovida-19.
Naučnici u SAD i još nekim zemljama ispituju vezu između upale srčanog mišića i mRNA vakcina (Moderna i Fajzer), posebno kod mladih muškaraca.
Preporučujemo
VAKCINACIJA RAZLIČITIM CEPIVOM: Istraživanje pokazalo da povećava imunitet
07. 06. 2021. u 22:34
ŠTA KAŽE STRUKA? Hoće li u Srbiji početi vakcinacija dece od 12 do 16 godina?
08. 06. 2021. u 10:05
DETE GREŠKOM VAKCINISANO PROTIV KORONE: Otac najpre mislio da se radi o šali
08. 06. 2021. u 14:15
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (0)