(UZNEMIRUJUĆE) OBJAVLJEN SNIMAK STRAVIČNOG PADA ŽIČARE: Tragedija koja je potresla Italiju - 14 ljudi poginulo, preživeo samo dečak (VIDEO)

Новости онлајн

16. 06. 2021. u 17:03

TRI nedelje nakon stravične nesreće u Italiji, mediji su objavili snimak pada žičare koja povezuje grad Stresa, na obali jezera Mađore, i planinu Motarone, u Pijemontu na severu zemlje.

(УЗНЕМИРУЈУЋЕ) ОБЈАВЉЕН СНИМАК СТРАВИЧНОГ ПАДА ЖИЧАРЕ: Трагедија која је потресла Италију - 14 људи погинуло, преживео само дечак (ВИДЕО)

Foto: Tviter

Podsetimo, kada je pukao kabl žičara je pala, a poginulo je 14 ljudi. Preživeo je samo 5-godišnji dečak Ejtan Biran, a stradali su i njegovi roditelji, brat i baka i deka.

Snimak od 19 sekundi pokazuje da se kabina žičare normalno penje. Međutim, kada je došla do vrha trebalo je da se spoji sa stanicom, ali je kabina naglo krenula nadole i na kraju se odvajila od užeta i pala na zemlju.

Protiv više zvaničnika firme koja upravlja žičarom vodi se krivični postupak zbog sumnje da su namerno deaktivirali sistem za hitno kočenje.

Žičara vožnjom od 20 minuta povezuje selo Stresa i planinu Motarone na blizu 1.500 metara.

Poginuli su: Amit Biran (30) sa suprugom Tal Peleg (26) i sinom Tomom Biranom (2), bračni par Barbara Koen Koniski (71) i Icak Koen (82), Šahaisavandi Mohamadreza (23), Serena Kosentino (27), Silvija Malnati (26), Alesandro Merlo (29), supružnici Vitorio Zorloni (54) i Elizabeta Persanini (28) sa sinom Matijom Zorlonijem (5), kao i supružnici Gasparo Angelo Vito (45) i Roberta Pistolato (40).

Tomov brat Ejtan (5) jedini je preživeo tragediju. Sa porodicom je nekoliko dana pre nesreće stigao u Paviju iz Tel Aviva kako bi se sreli sa porodicom, a kobnog dana odlučili su da odu na izlet.

Poginula Roberta Pistolato i suprug Angelo Vito Gasparo (45) išli su na jezero Mađore kako bi proslavili njen 40. rođendan. Nedavno je završila studije medicine i radila je u lokalnoj zdravstvenoj ustanovi u Pjačenci.

Stradali mladi par, Silvija Malnati i Alesandro Merlo, bili su u vezi deset godina i planirali da se uskoro venčaju. Petogodišnji sin Vitorija Zorlonija i Elizabete Persanini, Matija, u teškom je stanju prebačen u bolnicu u Torinu gde je umro.

U strašnoj nesreći stradalo je ukupno pet porodica - dve sa prebivalištem u Lombardiji, jedna u Emiliji Romani, jedna u Kalabriji i porodica izraelskog porekla koja je živela u Paviji.

(Kurir)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - Smradovi su preko Drine prešli - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.

02. 12. 2025. u 12:35

Komentari (0)

RUSIJA JE ODUŠEVLJENA! Cela država molila zvezdu tenisa da ne ide u Rusiju - ovo je dobila kao odgovor