TURSKA PRAVI VELIKU VOJNU BAZU U AZERBEJDŽANU: Iz Kremlja jasno rekli šta preduzimaju, NATO ispostava na granici Rusije!
PORTPAROL Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je da je raspoređivanje vojnih objekata zemalja NATO-a kod ruskih granica povod za posebnu pažnju i razlog za usvajanje mera za osiguravanje bezbednosti zemlje.
Foto: Turkish Presidency via AP, File/AP Photo/Lefteris Pitarakis, File
- U svakom slučaju otvaranje objekata vojne infrastrukture zemalja-članica Alijanse u blizini naših granica povod je za našu posebnu pažnju, a takođe razlog za korake neophodne za osiguravanje naše bezbednosti u našim interesima - rekao je Peskov, komentarišući izjavu predsednika Turske Redžepa Tajipa Erdogana o mogućnosti formiranja turske vojne baze u Azerbejdžanu u okviru Šušinskog sporazuma koji su potpisali Baku i Ankara.
Prema rečima portparola Kremlja, to je pitanje na koje je Rusija usredsredila pažnju.
- Sarađujemo sa Turskom po pitanju stabilizacije situacije u Zakavkazju. U tesnom smo kontaktu i sa Ankarom i sa Bakuom, i sa Jerevanom i smatramo da svi koraci treba da doprinose daljoj stabilizaciji situacije u Zakavkazju, razvoju infrastrukture, logistike, poboljšanju situacije uopšteno, i ne bi trebalo da sadrže neke elemente koji mogu biti razlog za porast napetosti - precizirao je Peskov.
U Šušinskoj deklaraciji, koju su ranije potpisali predsednici Azerbejdžana i Turske, navodi se da će obe zemlje delovati zajedno u slučaju pretnje ili agresije od strane treće države. Takođe se u dokumentu navodi da će strane nastaviti sa modernizacijom oružanih snaga.
(Sputnjik)
Preporučujemo
ODBIJEN VAZDUŠNI NAPAD NEPRIJATELjA: Uspešne vojne vežbe ruske flote na Tihom okeanu
18. 06. 2021. u 09:10
TRAMP ŠOKIRAN I OGORČEN ZBOG NAPADA NA PUTINOVU REZIDENCIJU: Detalji razgovora američkog i ruskog predsednika
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je šokiran i ogorčen pokušajem Kijeva da izvede napad na državnu rezidenciju predsednika Rusije Vladimira Putina, izjavio je pomoćnik predsednika Ruske Federacije Jurij Ušakov.
29. 12. 2025. u 17:38
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
ZELENSKI: Spreman sam na susret sa Putinom - postoji jedan uslov
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da je spreman da se sastane sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u bilo kom formatu, ali da je za to potrebno da se ''reči i dela'' ruskog lidera podudaraju.
29. 12. 2025. u 13:08
Komentari (0)