KRUZERI POTAPAJU VENECIJU: UNESKO razmatra predlog o zabrani ulaska "plovećih hotela"
ORGANIZACIJA Ujedinjenih nacija za obrazovanje, nauku i kulturu UNESKO saopštila je danas da će razmatra stavljanje Venecije na listu ugroženih područja ukoliko grad ne izda trajnu zabranu pristajanja kruzera u lagunu. UNESKO je upozorio da će opstanak Venecije biti još više ugrožen ako grad ne izda trajnu zabranu plovidbe kruzerima.

Foto AP
UNESKO najavljuje da će o tom pitanju razgovarati na plenarnoj sednici od 16. do 31. jula. U slučaju odobrenja, Agencija bi mogla da zahteva hitnu akciju italijanske vlade do sledećeg februara, javila je Ansa.
- Potrebno je hitno doneti dugoročno rešenje, rešenje kojim će biti potpuno zabranjen ulazak kruzera u lagunu i njihovo preusmeravanje u odgovarajuću luku - upozorava UNESKO.
- Najnovijom uredbom napravljen je važan korak, ali moramo učiniti više i odmah sprečiti prolazak velikih brodova kroz kanal Đudeka - rekao je on.

EKSKLUZIVNO - GENERAL PONOVO U SVOJOJ SRBIJI: Nebojša Pavković sleteo u Beograd (FOTO)
GENERAL Nebojša Pavković sleteo je u Srbiju.
28. 09. 2025. u 17:53

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

LjUTILA SE: Bora i Brega pijani napisali pesmu, posvetili je PEVAČICI - dugo nije pričala sa Goranom
U VREME stare Jugoslavije, tačnije osamdesetih godina prošlog veka, vladao je popriličan rivalitet između dve najpopularnije grupe - "Bijelog dugmeta" i "Riblje čorbe".
28. 09. 2025. u 08:33
Komentari (0)