OPTUŽIO RUSE DA LAŽU: Britanski šef diplomatije negira da je došlo incidenta u Crnom moru
BRITANSKI ministar spoljnih poslova Dominik Rab saopštio je danas da nije pucano na britanski razarač u Crnom moru i da je rusko objašnjenje incidenta predvidljivo netačno, a pozvao je i Kinu da poštuje sporazume vezano za Hongkong.

Foto: Tviter
Vlasti u Moskvi objavile su juče da su ruski patrolni brod i borbeni avion ispalili upozoravajuće hice u blizini britanskog razarača „Difender", jer je navodno ušao u ruske teritorijalne vode u blizini Krima, što Britanija demantuje.
- Nije pucano u britanski razarač "Difender" koji je prolazio kroz ukrajinske teritorijalne vode - rekao je Rab novinarima tokom posete Singapuru, prenosi Rojters.
On je naglasio da je brod plovio u skladu sa međunarodnim pravom, a da je ruski izveštaj o događaju predvidljivo netačan.
Rab je tokom svog obraćanja govorio i o nedavnim događajima vezanim za Hongkong i hapšenju novinara lista "Epl Dejli" po zakonu o nacionalnoj bezbednosti i pozvao Kinu da poštuje svoje obaveze prema nezavisnim medijima u Hongkongu, u skladu sa sporazumom koji ima sa Britanijom.
- Veoma pažljivo pratimo ono što se događa u vezi gašenja lista "Epl Dejli" i hapšenjem novinara i pozivamo Kinu da poštuje sporazume koje je slobodno prihvatila, a smatramo da je to pitanje poverenja i da je važno za narod Hongkonga - naglasio je Rab.
Vlasti u Hongkongu saopštile su ranije da preduzete policijske akcije u listu "Epl Dejli" nisu usmerene na slobodu štampe, a Kinesko ministarstvo spoljnih poslova poručilo je povodom ovog slučaja da prava i slobode ne mogu biti ispred nacionalne bezbednosti.
Preporučujemo

KRIM PREDLAŽE: Veliku Britaniju na spisak neprijateljskih država - odavno je zaslužila!
24. 06. 2021. u 08:01

RUSKI AMBASADOR ODBRUSIO U CENTRU LONDONA: Šta je britanski brod radio u Crnom moru?
23. 06. 2021. u 22:36

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

UŠAO U RAKU POSLE SPUŠTANjA KOVČEGA: Sin se oprostio od Halida Bešlića (FOTO)
OPROŠTAJ u Sarajevu od legende narodne muzike, pevača Halida Bešlića.
13. 10. 2025. u 15:50
Komentari (3)