NE ODUSTAJU NI NAKON SEDAM GODINA: EU ponovo produžila sankcije Rusiji
LIDERI Evropske unije su odlučili da produže antiruske ekonomske sankcije koje su na snazi već sedam godina, napisao je predsednik Evropskog saveta Šarl Mišel na svom Tviter nalogu.
Foto: Depositphotos
- Moskva mora da ispuni svoj deo Minskih sporazuma - dodao je predsednik Evropskog saveta.
On je saopštio da Brisel nastavlja da razmatra moguće formate i uslove dijaloga sa Kremljom.
Mere se odnose na finansijski, energetski i odbrambeni sektor. Nekim ruskim bankama i kompanijama je ograničen dostup primarnom i sekundarnom tržištu kapitala Evropske unije, uvedena zabrana na uvoz i izvoz oružja i roba dvostruke namene. Pored toga, Evropska unija je zabranila da ruska strana koristi i prodaje deo tehnologija i servisa za proizvodnju i istraživanje nafte.
Prvobitno je Evropska unija uvela sankcije Rusiji 31. jula 2014. godine na godinu dana. U martu 2015. godine rok za sankcije je bio povezan sa „potpunim ispunjenjem Minskih sporazuma“. Od tog trenutka se sankcije produžavaju na svakih šest meseci već šest godina zaredom.
(Sputnjik)
Preporučujemo
OŠTRA PORUKA IZ VAŠINGTONA: Rusiji spremamo novi paket sankcija zbog Navaljnog!
20. 06. 2021. u 17:50
NOVI POTEZ KIJEVA: Ukrajina uvela sankcije visokom ruskom vojnom zvaničniku
18. 06. 2021. u 19:21
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (1)