SKANDAL U VELIKOJ BRITANIJI: Na autobuskoj stanici pronađena strogo poverljiva dokumenta o razaraču koji je učestvovao u incidentu na Krimu
STROGO poverljivi dokumenti Ministarstva odbrane Velike Britanije, u kojima su bili detalji o razaraču "HMS Defender" i britanskoj vojsci, pronađeni su na autobuskoj stanici u engleskom okrugu Kent.
Foto: Ben Mitchell/PA via AP, File/Tviter/@BuyingStrength
Ovi "eksplozivni" papiri su pronađeni na mokroj gomili u Kentu u utorak, dan pre nego što je brod "Defender" bio umešan u incident sa ruskim brodovima u Crnom moru, preneo je danas list "San".
Napisani na 50 stranica, dokumenti otkrivaju da se očekivalo reakcija Rusije na prolazak razarača pored Krima u sredu.
Još jedna stranica otkriva planove za nastavak vojnog prisustva u Avganistanu, uprkos povlačenju NATO trupa, navodi Bi-Bi-Si.
Portparol ministarstva odbrane je izjavio da je član osoblja prijavio gubitak tajnih dokumenata.
Vlada je pokrenula istragu povodom incidenta, piše "San".
Preporučujemo
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (2)