PREDSEDNIK RUSKE DUME UPOZORAVA: Ne igrajte se sa nuklearnom silom, posledice bi bile strašne
PREDSEDNIK ruske Državne dume Vjačeslav Volodin izjavio je da svaka provokacija usmerena ka jednoj nuklearnoj državi izaziva pretnju za globalnu bezbednost.

Foto: Depositphotos
- Dobro je da se incident sa britanskim razaračem u Crnom moru završio bez bilo kakve posledice. A posledice bi mogle da budu zastrašujuće. Svaka provokacija usmerena ka jednoj nuklearnoj državi pravi pretnju za globalnu bezbednost planete - napisao je Volodin na svom Telegram nalogu.
On je takođe rekao i da sada Evropska unija pokušava da ublaži to što je Velika Britanija učinila što je jedna vrsta izražavanja „duplih standarda“.
- Bilo bi ispravno kada bi međunarodne organizacije poput OEBS-a, UN-a i PSSE da osude taj incident i da pozovu na odgovornost svih tih koji su učestvovali u organizaciji te avanturističke radnje - dodao je.
Podsetimo, kako je saopštilo rusko Ministarstvo odbrane, Crnomorska flota Rusije zajedno sa Pograničnom službom FSB ispalila je u sredu tri hica upozorenja kako bi sprečila britanski razarač da naruši rusku državnu granicu.
Prema navodima ruskog vojnog resora, britanski razarač je prethodno dobio upozorenje da će biti upotrebljeno naoružanje ukoliko povredi granice Ruske Federacije, međutim, vojni brod na to upozorenje nije reagovao.
(Sputnjik)
Preporučujemo

POLITIKA MOSKVE SE TEMELjI NA MIRU: Zaharova o „opštem strahu od rata sa Rusijom“
27. 06. 2021. u 12:56

DžEJ DI VENS UDARIO NA ZELENSKOG: To što on radi je apsurdno
U INTERVJUU za internet portal UnHerd , američki potpredsednik Džej Di Vens nazvao je napade ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog na SAD „neproduktivnom retorikom“ i „apsurdnim“.
15. 04. 2025. u 10:27

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

"SINA SMO SAHRANILI U NIKŠIĆU" Željko Samardžić o najvećoj životnoj tragediji: "To je bila tuga za sve nas"
PEVAČ progovorio o bolnoj temi.
15. 04. 2025. u 10:18
Komentari (1)