NIJE SVE TAKO CRNO: Peskov komentarisao odnos Rusije sa članicama NATO - "Turska je primer da može"
DIALOG sa Severnoatlantskom alijansom pod ultimativnim uslovima je nemoguć, izjavio je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov.
Foto: EPA
- Čak i sa Severnoatlantskom alijansom može se i treba da se razgovara, jer samo putem dijaloga tačno mogu da se prenesu zabrinutosti kolegi - naglasio je on u programu „Moskva. Kremlj. Putin“.
Prema rečima Peskova, uprkos pokušajima Rusije da obnovi dijalog, suočena je sa pokušajem nametanja agende.
- Štaviše, u ultimatumativnom obliku. To i dalje čini nemogućim dijalog pod uslovima koje pokušavaju da nam nametnu - istakao je portparol Kremlja.
Istovremeno, Peskov je primetio da Alijansa nije usmerena ni na koje druge funkcije, osim na konfrontacione.
- NATO ne donosi nikakvu stabilnost na kontinentu, već suprotno, u pitanju je destabilizujući element. Istovremeno, Ruska Federacija je uvek bila zainteresovana za uspostavljanje konstruktivnih odnosa sa Alijansom - dodao je.
Turska – primer da Rusija može da gradi partnerske odnose sa NATO-om
Istovremeno, Peskov smatra da je saradnja Rusije i Turske primer da sa zemljama NATO-a mogu da se grade kontruktivni odnosi.
- Zaista, Turska je NATO zemlja, ali su istovremeno naši odnosi sa tom zemljom, ipak, primer da čak i sa članicama NATO-a mogu i moraju da se grade partnerski odnosi - rekao je on.
Peskov je izrazio nadu da u odnosima Rusije i zemljama NATO-a „nije sve tako crno“ i da čak i zemlje članice Alijanse, uprkos nespornoj disciplini u tom bloku izgrađenoj na vrlo jednostavnoj vertikali na čijem su vrhu SAD, svejedno mogu da zadrže svoj suverenitet i da zauzmu odgovornu poziciju u pogledu osiguravanja regionalne bezbednosti“.
(Sputnjik)
Stoga su odnosi sa Ankarom u tom kontekstu veoma važni, smatra portparol Kremlja.
„Pre će biti da su ti odnosi stabilizujući za naš region. Uostalom, automat Kašanjikova ne može da bude ništa osim automata Kalašnjikova. Tako i NATO ne može da bude ništa sem NATO-a. To je blok stvoren za suprostavljanje, konfrontaciju“, zaključio je Peskov.
Preporučujemo
PUTIN JE BIO U PRAVU: NATO nema šanse da pobedi u ratu sa Rusijom na Crnom moru
04. 07. 2021. u 17:36
ZELENSKI SE UZDA U OVO ORUŽJE: Može da uništi Krimski most i odbije "rusku agresiju"?
04. 07. 2021. u 16:45
RUSKI BARUT JE UVEK SUV: Iz Kremlja progovorili o apokaliptičnom scenariju
04. 07. 2021. u 15:19
IDEJA ZA „UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU “ ROĐENA U SRBIJI: 50 godina od smrti Agate Kristi - "kraljice zločina"
KADA je Agata Kristi dvadesetih godina prošlog veka sela u legendarni Orijent ekspres, nije mogla ni da sluti da će joj upravo taj voz, njegovi putnici i predeli kroz koje je prolazio, podariti jednu od najslavnijih priča u istoriji književnosti.
21. 01. 2026. u 16:48
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)