UVODI SE OBAVEZNA VAKCINACIJA ZDRAVSTVENIH RADNIKA? Francuske vlasti čine sve kako bi sprečile četvrti talas epidemije
POSLE jednodnevnog porasta broja pacijenata, u Francuskoj je ponovo nastavljen trend višenedeljnog opadanja broja ljudi na hospitalizaciji. U ponedeljak ih je bilo manje 107 u odnosu na nedelju, a ukupno 7.806.

Foto AP
Na reanimaciji, broj je smanjen za 27, na 1.077.
Za 24 sata od kovida je preminulo 36 osoba.
Prvu dozu vakcine primilo je 34,5 miliona ljudi.
Vlasti ističu da je vakcinisanje jedini način da se ublaži predstojeći četvrti talas pandemije koji ovde predviđaju već krajem jula, zbog širenja soja delta.
Vlada je već započela konsutlacije sa predstavnicima političkih stranaka u vezi s mogućnošću da se vakcinisanje propiše kao obavezno za medicinske radnike.

TRAMP SPUSTIO CARINE I SRBIJI: Evo koliko sada iznose i kada odluka stupa na snagu
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp izjavio je danas da će svim zemljama, uključujući i Srbiju, uvedene carine biti suspendovane, osim za Kinu, kojoj je tarife uvećao na 125 odsto.
09. 04. 2025. u 20:44

PROGLAŠENO VANREDNO STANjE U SLOVAČKOJ: Dato uputstvo i za Srbiju,Austrija ZATVORILA 20-ak graničnih prelaza da spreči širenje slinavke i šapa
MINISTARSTVO poljoprivrede Srbije apelovalo je nedavno na sve stočare, veterinare i druge aktere u sektoru stočarstva da preduzmu sve neophodne mere kako bi sprečili potencijalni unos bolesti slinavke i šapa u Srbiju i budu maksimalno odgovorni.
08. 04. 2025. u 14:48 >> 18:42

Kako se računaju godine pasa - ne množi se sa sedam!
OVO je najnoviji kalkulator za računanje starosti vašeg psa "u ljudskim godinama".
09. 04. 2025. u 14:33
Komentari (0)