SPASAO ŽIVOT DECI, PA SE UDAVIO: Čuveni naučnik tragično izgubio život, Rusija u suzama zbog velikog genetičara (FOTO)
OLEG Balanovski, poznati ruski naučnik i šef laboratorije geografije genetike na Institutu za opštu genetiku Ruske akademije nauka tragično je izgubio život nedaleko od grada Kostroma, piše RIA Novosti.

Foto: Institut obщeй genetiki
O podvigu koji je rezultirao njegovom smrću izvestila je njegova koleginica Svetlana Borinskaja.
- Oleg Balanovski je juče umro. Dok je plivao u reci spasao je svoje dva sina od davljenja, ali nije imao dovoljno snage da i sam ispliva... Talentovani, bistri naučnik. Ogroman gubitak - napisala je Borinskaja na fejsbuku.
Balanovski je nadaleko poznat po svojim radovima u oblasti genogeografije, istraživanju stanovništva, istoriji migracija i formiranja naroda, živopisnim naučno-popularnim predavanjima i obrazovnom radu.
On je bio autor preko 80 naučnih članaka, uključujući one objavljene u prestižnim međunarodnim časopisima kao što je "Science" i "Nature".
Preporučujemo

ATENTAT NA ČUVENOG NOVINARA: De Vris upucan u glavu zbog pisanja o kriminalu (FOTO)
06. 07. 2021. u 21:34

HOROR LETOVANjE U GRČKOJ: Otišla je sama na odmor, a onda je došlo do velike tragedije
06. 07. 2021. u 20:39

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

NI LAUŠ NIJE PRIMETIO DO KRAJA SNIMANjA: Najluđa greška iz "Boja na Kosovu"
LAUŠEVIĆ je o snimanju filma "Boj na Kosovu" pisao u knjizi "Godina prođe, dan nikad".
28. 04. 2025. u 10:32
Komentari (0)