IMUNIZOVANO VIŠE OD 56 ODSTO GRAĐANA: Austrija vakcinisala više od pet miliona ljudi
AUSTRIJA je vakcinisala više od pet miliona ljudi najmanje jednom dozom vakcine protiv korona virusa.

Foto: S. B.
Prema saopštenju Ministarstva zdravlja, do sada je vakcinisano ukupno 5.005.125 ljudi.
- To je ogroman uspeh i pokazuje da u borbi protiv pandemije zajedno možemo sve postići - rekao je ministar zdravlja Volfgang Mikštajn.
Time je sada više od 56 odsto stanovništva Austrije vakcinisano.
Od toga je 3.662.891 osoba potpuno imunizovano, što je udeo od 41 odsto stanovništva.
Pošto aktuelno Austrija ima više vakcina na raspolaganju nego što ima građana koji žele da se vakcinišu, važno je da se podstakne vakcinacija, ističe ministar.
On je ukazao da pokrajine već sada nude različite "formate" vakcinacije, od vakcinacije bez zakazivanja, do vakcinacije na žurkama.
Ministar Mikštajn pozvao je građane da se vakcinišu, i da tokom leta iskoriste mogućnost imunizacije, kako bi se što bolje pripremili za jesen.
Preporučujemo

U JEDNOM DANU VAKCINISALI DEVET MILIONA LjUDI: U Kini dato više od 1.3 milijardi doza
11. 07. 2021. u 10:04

DRAMA NA NEBU: Zemlja koja se graniči sa Srbijom digla borbene avione zbog ruskih dronova
U RUMUNIJI je bila proglašena vazdušna uzbuna u okrugu Tulča zbog masovnog napada ruskih dronova na Ukrajinu, saopštilo je danas rumunsko Ministarstvo odbrane.
02. 07. 2025. u 11:13

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45

AGENT MOSADA U POLITIČKOM VRHU SIRIJE: Vešanje izraelskog špijuna snimano i prenošeno uživo (FOTO/VIDEO)
MNOGI ga smatraju najboljim izraelskim špijunom ikada. Sa lažnim identitetom sirijskog muslimana rođenog u Libanu, Eli Koen je imao jedan cilj - da kao operativac Mosada sazna poverljive informacije koje će koristiti Izraelu.
01. 07. 2025. u 12:48
Komentari (0)