MERKELOVA NA PUTU ZA VAŠINGTON: Da li će se rešiti sudbina "Severnog toka 2"
U PREGOVORIMA Nemačke i SAD o gasovodu "Severni tok 2" došlo je do progresa, saopštio je nemački ministar inostranih poslova Hajko Mas.

Foto: Printscreen/ardmediathek.de
- Poslednjih nedelja obavljeno je dosta preliminarnog posla. Smatram da su se naši stavovi u mnogim tačkama zbližili - rekao je Mas.
On nije naveo da li se može očekivati da na sastanku nemačke kancelarke Angele Merkel i predsednika SAD Džozefa Bajdena bude napravljen odlučujući iskoraka u rešavanju ovog problema.
- Glavno je da je pred našim očima cilj i ja sam siguran da ćemo stići do njega - rekao je on.
Ministar nije naveo konkretne rokove.
- Međutim, naravno, bilo bi dobro da se to desi tokom kancelarkine (Angele Merkel) posete Vašingtonu - rekao je on.
Podsetimo, Merkelova danas kreće u zvaničnu posetu Vašingtonu, gde će sutra imati sastanak sa američkim predsednikom Džozefom Bajdenom. Osim bilateralnih odnosa, kako je saopštila kancelarka, jedna od tema razgovora biće "Severni tok 2" i pitanje osiguranja tranzita ruskog gasa preko Ukrajine.
U međuvremenu, radovi na Severnom toku se nalaze u završnoj fazi. Kako su saopštili iz kompanije-operatera "Nord strim 2", očekuje se da gasovod bude završen do kraja avgusta.
(Sputnjik)
Preporučujemo

ZELENSKI TRAŽI ODŠTETU OD ANGELE MERKEL: Ukrajinci besne zbog "Severnog toka 2"
12. 07. 2021. u 20:48

“SEVERNI TOK 2” IMA SVE DOZVOLE: Nemačka očekuje da se gasovod aktivira ove godine
12. 07. 2021. u 14:58

FINIŠ IZGRADNjE GASOVODA: Saopšteno kada će biti završen "Severni tok 2"
11. 07. 2021. u 17:40

NAJAVLjEN SASTANAK MERKELOVE I BAJDENA: Jedna od glavnih tema je Severni tok 2
09. 07. 2021. u 20:37

UKRAJINA IZDALA UPOZORENjE: Rusi će noćas lansirati raketu koja može da nosi nuklearno oružje
RUSIJA planira „trenažno“ lansiranje interkontinentalne balističke rakete RS-24 „Jars“ u noći između 18. i 19. maja, saopštila je ukrajinska vojna obaveštajna služba (GUR) 18. maja.
18. 05. 2025. u 15:55

INCIDENT U DRUGOM KRUGU IZBORA U RUMUNIJI: Policija izvela predsedničkog kandidata sa biračkog mesta (VIDEO)
RUMUNSKI predsednički kandidat i lider nacionalističke stranke Alijansa za ujedinjenje Rumuna Đorđe Simion i favorit na prošlogodišnjim poništenim izborima, Kalin Đorđesku, policija je izvela sa biračkog mesta u Mogošoaji (predgrađu Bukurešta).
18. 05. 2025. u 09:54

LjUDI, ŠTA SE OVO DESILO? Erdogan uhvatio Makronov srednji prst i - ne pušta! Snimak rukovanja postao hit na društvenim mrežama (VIDEO)
"DIPLOMATSKI" stisak.
19. 05. 2025. u 16:40 >> 16:48
Komentari (0)